Każdy lubi optymalizować swoją prace, żeby mieć więcej czasu na inne obowiązki albo zwyczajnie, czas wolny. Dzisiaj przedstawię 5 dodatków do przeglądarki Chrome, które powinien posiadać każdy grafik aby sprawnie pracować. Oczywiście, jeżeli używasz tej przeglądarki 😉

ColorZilla

Pozwala na pobranie dowolnego koloru z aktualnie przeglądanej strony. Najeżdżamy na dowolny element na stronie i klikniemy dany kolor zapisywany w schowku. Wówczas możemy go wkleić w Photoshopie.

WhatFont

Nie musimy za każdym razem sprawdzać w kodzie, jaki font jest na używany na stronie. Wystarczy, że wskażemy go kursorem.

Pocket

Popularny serwis do zapisywania stron “na później”. Z pomocą tego dodatku, klikając na jego ikonę w zasobniku, strona zostaje dodana do schowka.

Awesome Screenshoot

Program do robienia zrzutów ekranu. Pozwala na zapis całej strony albo wybranego obszaru. Przed zapisem do wybranego formatu jest możliwa podstawowa edycja.

Pinterest

Gdy posiadamy ten dodatek możemy dodać każde zdjęcie do tzw. tablicy. Tablice umożliwiają nam segregowanie zdjęć, możemy tam zapisać np.: grafiki, które wykorzystamy w danym projekcie.