Photoshop jest w czołówce najbardziej pobieranych programów w internecie, wiadomo dlaczego 😉 Generalnie, jako szanujący się graficy, musimy zdobyć ten program albo którykolwiek inny, jaki używamy w legalny sposób. Jest kilka możliwości zaoszczędzenia na naszych zakupach, które tutaj przedstawię.

Kupony zniżkowe i promocje Adobe

Istnieje wiele stron, które oferują zniżki na dane produkty, w tym licencje na programy. Jedną z takich stron jest Fyvor. Możemy zyskać nawet o kilkadziesiąt procent niższą cenę dzięki takim promocją. Najwyższe obniżki możemy otrzymać rejestrując się na stronie Adobe i otrzymując takową na email.

Aktualnie każdy z programów Adobe jest dostępny tylko w formie abonamentu, który jesteśmy zobowiązywani płacić co miesiąc albo za rok z góry. Abonament możemy również płacić jednorazowo za miesiąc. Jest to opcja dobra, gdy potrzebujemy jakiegoś programu tylko na krótki okres. W internecie można jeszcze znaleźć starszą pudełkową wersję CS6, która jest dożywotnia. Pytanie czy warto inwestować dużą kwotę na raz za program, który już nie jest wspierany? Co prawda, można dalej na nich pracować bez problemu, ale jednak przez ostatnie lata doszły dodatkowe funkcje poprawiające komfort pracy. Programy, które używamy w formie abonamentu, mają tą przewagę, że cały czas posiadamy najnowszą wersję.

promocje-adobe

Standardowy koszt wszystkich programów to 61.49 € co miesiąc. Będąc studentem, uczniem albo nauczycielem mamy możliwość zakupić ten sam pakiet za 19.99 € przez pierwszy rok. Co fajniejsze, możemy go używać również komercyjnie. Jeśli potrzebujesz tylko Photoshopa i Lightrooma, to wystarczy 12.29 € miesięcznie. Są też dostępne licencje grupowe. Ze zniżkami możemy od tych kwot odjąć nawet 60%. Średnio opłaca się wykupować pojedyncze programy, bo jest to kwota ok. 20 € za jeden.

 

Pobieranie programów Adobe

Wszystkie programy graficzne, w tym Photoshop, można pobrać za pomocą jednej aplikacji o nazwie Adobe Creative Cloud. Będziemy potrzebować konto na stronie Adobe, by móc pobrać tę aplikację. Zarejestrować się i pobrać Adobe Creative Cloud możemy pod tym linkiem, klikając przycisk plik do pobrania w topie strony. Gdy już zainstalujemy aplikacje i zalogujemy się za pomocą swojego ID, możemy pobrać dowolny program na okres testowy wynoszący 30 dni. W przypadku wykupionego abonamentu ten czas wzrasta odpowiednio. Pamiętajmy, że wersje 30 dniowe nie zezwalają na pracę na nich, jeśli czerpiemy korzyści materialne.

 

adobe-creative-cloud