Generator kodu QR w InDesign

Kody QR są coraz bardziej popularne, a czytniki do nich znajdują się w każdym telefonie. Klienci mogą trafić na stronę internetową, wizytówkę czy fan page bez konieczności wpisywania jego adresu w przeglądarce. Kody QR znajdują zastosowanie głównie w grafice offline, czyli możesz je spotkać w różnej maści naklejkach czy plakatach. 

Samo stworzenie takiego kodu jest dość proste i możliwe bezpośrednio w InDesign przy okazji tworzenia kreacji. Funkcja generowania kodu QR w Adobe InDesign znajduje się w menu Objects > Generate QR Code… Możemy określić typ danych, które zostaną umieszczone w kodzie oraz kolor samego kodu. Zwyczajnie wklejamy tutaj link do strony do której chcemy kierować albo wypełniamy formularz w przypadku wizytówki.

Trzeba zadbać o odpowiedni rozmiar pola kodu i jego kontrast w stosunku do tła, aby był maksymalnie czytelny dla urządzeń. Kod jest generowany w postaci wektorowej zatem można bez problemu dostosować jego wymiary.

Rafał Fuczyński

Rafał Fuczyński

Grafik z Wrocławia. Miłośnik minimalizmu i flat designu. Lubi kawę sypaną i porażające projekty graficzne. Pasjonat e-commerce i właściciel marki OCTAVILLA
Jeżeli chcesz mi coś zlecić, albo skontaktować się to zapraszam tutaj.
Rafał Fuczyński
TAGI: