Dzisiejszy wpis chciałbym poświęcić tematowi inspiracji graficznych. Przedstawię kilka stron, gdzie można znaleźć natchnienie dla własnych projektów. Takich baz ze zbiorami prac grafików wartych uwagi jest pewnie z kilkadziesiąt. Ja wymienię kilka moim zdaniem dobrych i popularnych źródeł, których sam używam.

 

 

graficzne-inspiracje-logopond

logopond.com

Dla mnie jedna z najlepszych stron z przykładami zaprojektowanych znaków graficznych(logo) jakie znam. Większość prac jest na bardzo wysokim poziomie. Są to zarówno loga wykonane pod klienta jak i zwykłe koncepcje. Można, jak na większości tego typu stronach, dzielić się również swoimi pracami i dodawać opinie.

 

 

graficzne-inspiracje-dribbble

dribbble.com

Jest to baza wszelakiego rodzaju rożnych niedokończonych prac grafików. Znaleźć tu można wszystko – od ilustracji po części interfejsu aplikacji albo stron www. Prace również na bardzo wysokim poziomie.

 

 

graficzne-inspiracje-niice

niice.co

Kolejny misz masz graficzny, ale uzupełniony o projekty wykonane techniką analogową. Z której też warto czerpać inspiracje.

 

 


graficzne-inspiracje-behance

 

behance.net

Strona z portfolio grafików, aktualnie należąca do Adobe. Myślę, że każdy kto używa chociażby Photoshopa od wersji CC słyszał o tej stronie. Znajdziemy na niej wszystko co można zrobić za pomocą programów ze stajni Adobe. Od prostych rysunków po animacje z Hollywoodzkich filmów.

 

 

graficzne-inspiracje-awwwards

awwwards.com

Strona poświęcona projektom stron internetowych, które są oceniane w kilku kategoriach: użyteczność, design, zawartość i kreatywność. Można zgłosić swoją stronę do konkursu i otrzymać charakterystyczną wstęgę Awwward do umieszczenia na swojej witrynie, oczywiście jeżeli wygramy.

 

 

graficzne-inspiracje-unmatchedstyle

unmatchedstyle.com

Kolejna strona ze świetnymi projektami stron internetowych utalentowanych grafików.

 

 

graficzne-inspiracje-little-big-details

littlebigdetails.com

Baza z rożnymi ciekawostkami i inspiracjami z dziedziny UX i UI.

 

 

graficzne-inspiracje-abduzeedo

abduzeedo.com

To już ostatnia strona w tym zestawieniu bardzo podobna do Niice. Grafika również na wysokim poziomie.