Witam,

to mój pierwszy wpis na moim blogu, także proszę o wyrozumiałość;) Nie wiem do końca jaką drogą to będzie szło. Na chwile obecną myślę o formie samouczków rożnych efektów, które można osiągnąć w photoshopie czy illustratorze oraz bazy wiedzy i poradników, które będzie mógł wykorzystać początkujący grafik. Dzisiejszy wpis poświecę, na to by Ci pokazać jak stworzyć mockup do prezentacji logo dla Twojego klienta. Wpis jest przeznaczony dla osób, które już znają podstawy obsługi photoshopa, ale gdyby były jakieś pytania to z chęcią odpowiem w komentarzu.

 

Przygotowanie dokumentu

Tworzymy nowy plik wymiary są dowolne, ale im większa rozdzielczość tym lepiej. Ja użyłem 2000x3000px. Tryb kolorów RGB bo przecież nasza wizualizacja będzie prezentowana na ekranie.

tworzenie nowego dokumentu

 

Obiekty inteligentne i tło:
Rysujemy prostokąt najlepiej na całą wielkość dokumentu bez tła i obrysu, następnie zamieniamy go na smart object(klikamy prawym na warstwie i z rozwijanego menu wybieramy covert to smart object) i kopiujemy warstwę ctrl+j. Dolna warstwa posłuży nam jako cień do naszego logo, a na górne umieścimy nasz projekt. Wystarczy kliknąć dwukrotnie w nowej zakładce wkleić nasz projekt i zapisać. Na koniec dodajmy jako nową warstwę na samym spodzie dowolną teksturę, która posłuży nam jako tło. Nie muszę chyba wspominać, że musi wypełniać cały dokument.

tworzenie obiektu inteligetnego

 

Tworzymy prosty efekt long shadow:
Na skopiowanym obiekcie inteligentnym(tym który jest pod spodem) wybieramy z menu filtry efekt motion blur w oknie ustawień kąt na -50 stopni i odległości na ok 700px. Dużo zależy od szerokości naszego dokumentu i położenia logo względem krawędzi artbordu. Musimy teraz w naszej masce efektów usunąć cały cień, który wystaje ponad logo i jego lewą krawędź. Opacity warstwy możemy ustawić dowolnie.

Uwypuklenie naszego logo:
Na górnym obiekcie inteligentnym klikając dwa razy na warstwę obok jej nazwy. Dodajemy efekt mieszania outer bevel o takich parametrach jak na zdjęciu: depth 13% size 40px soften 6px kąt 120 stopni włączony anti-aliased.
Odpowiednio kolory biały i czarny z opacity 63% i 100%.
I gradient tryb multiply gotowa próbka z presetów opacity 27%.

efekt mieszania wypuklenie

 

efekt mieszania gradient

 

Końcowe szlify

Tutaj tak naprawdę dobór odpowiednich ustawień narzędzi będzie zależał od użytego tła, koloru loga czy upodobań. Na samej górze stworzymy adjusty od góry jaskrawość 75% i pod nim balans kolorów. Ja użyłem odpowiednio shadows: -15 -7 0 midtones: +59 -10 +56 hightlights: 0 0 -15.

photoshop adjustment

 

Efekt końcowy może wyglądać rożnie w zależności od użytych efektów i tła.

logo mockup

 

logo mockup