Wpis po części skierowany do klientów, którzy korzystają z usług grafika. W wpisie postaram się zwięźle wyjaśnić, co znaczy responsywność podczas projektowania strony internetowej i na co warto zwrócić uwagę. 

Strona Responsywna

Responsywność to w skrócie proces, kiedy strona internetowa zostaje wyświetlona na inne rozdzielczościach i ma się w nie wpasować. Mowa tutaj o urządzeniach mobilnych. Kiedyś projektowało się osobną stronę pod urządzenia mobilne, teraz strony muszą się dostosować do urządzenia. Każdy moduł strony, bo z nich jest zbudowana strona, zostaje zmieniony, przeniesiony albo usunięty. Usunięty, ponieważ strony na smartphonie, czy tablecie są obsługiwane przez dotyk i niektóre elementy się nie nadają do tego typu interakcji, nie mówiąc już o mniejszej powierzchni ekranu.

Jedna z metod projektowania stron to “Mobile First”. Coraz bardziej popularna mówi o tym, żeby pracę zaczynać od najmniejszego ekranu, czyli wersji na smartphony i stopniowo dodawać kolejne elementy. Jakiej drogi nie wybierzemy, trzeba pamiętać o tym, które elementy są najbardziej istotne pod względem modelu biznesowego strony, a które możemy przerzucić na drugi plan albo usunąć w wersji mobilnej. Należy zadbać o takie rzeczy jak: